Studenckie Forum Business Centre Club

A gdyby tak połączyć pasję, rozwój i działanie z młodymi ludźmi, którzy chcą wziąć swoją karierę we własne ręce, co otrzymalibyśmy?

Studenckie Forum Business Centre Club – organizację, choć to mało powiedziane.

Dla nas, studentów, to przede wszystkim szansa. Szansa na to, by już teraz rozpocząć naukę umiejętności, o których nie przeczytamy w podręcznikach. Planowanie, zarządzanie, a przede wszystkim współpraca – bo ta organizacja to przede wszystkim wyjątkowi ludzie.

Już od 16 lat działamy w 20 akademickich miastach Polski z sukcesem realizując projekty, które trafiając do różnych grup odbiorców promują przedsiębiorczość. Po co to wszystko robimy?

Bo jutro należy do ludzi działających od dzisiaj!

Przewodnicząca Region Białystok: Magda Niewiadomska
e-mail: m.niewiadomska@sfbcc.org.pl
tel. 510 406 340

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością do kontaktu.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?

Zajrzyj tutaj: https://www.facebook.com/StudenckieForumBCCRegionBialystok/

lub tutaj: http://sfbcc.org.pl/bialystok/

Nasza działalność opiera się na dwóch głównych wymiarach: realizacji projektów i rozwijaniu się w jednym z czterech działów.

Jakie to działy?

• PR – czyli ci, którzy dbają o nasze portale społecznościowe, są w ciągłym kontakcie z naszymi partnerami medialnymi i opracowują wszelkie narzędzia promocyjne.
  • HR – im właśnie zawdzięczamy to, że co roku do organizacji trafiają ludzie, którzy naprawdę chcą działać. Wiedzą nie tylko jak rekrutować, ale też jak sprawić, by wszyscy – nowi, czy doświadczeni – dobrze czuli się w organizacji.
  • FR – tworzą go ludzie, których zadaniem jest pozyskiwanie funduszy. Formułują oferty sponsorskie, wnioski o środki zewnętrzne, a także pilnują, by pozyskane zasoby wykorzystać w jak najkorzystniejszy sposób.
  • IT – to oni wiedzą najlepiej co zrobić, by wszystko działało poprawnie. Obsługują nasze strony, narzędzia pracy, projektują grafiki, a nawet fotografują.

Jakie projekty?

• Przedsiębiorcza Kobieta – ogólnopolski cykl spotkań, na którym wspólnie wspieramy i inspirujemy do działania wszystkie kobiety, które chcą budować swoją wymarzoną karierę. Niezależnie od tego, czy są dopiero na początku swojej drogi, czy już postawiły wiele odważnych kroków w biznesie.
  • Festiwal BOSS – wydarzenie biznesowo-edukacyjne, na którym pojawiają się osoby, którym udało się osiągnąć swój sukces w biznesie. Przekazują oni uczestnikom całą swoją wiedzę, doświadczenie, a także rozmawiają z nimi osobiście, co tworzy znakomitą okazję do stworzenia nowych kontaktów biznesowych.
  • Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości – trójetapowy konkurs organizowany wraz z Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozwiązują problemy ekonomiczne w formie case study. Pozwala im to na sprawdzenie się w roli menagera, lidera czy prezesa firmy, która często jest ich wielkim marzeniem.
  • Akcja Motywacja – na której poruszamy wszelkie tematy związane z rozwojem osobistym
  • … i wiele innych.

W roku akademickim 2016/2017 mieliśmy ręce pełne roboty!

Organizacja konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, dwa spotkania z cyklu „Przedsiębiorcza Kobieta”, 3-dniowy Festiwal Boss..

Myślisz, że to dużo? Nie dla nas!

Dodatkowo zorganizowaliśmy trzy spotkania Akcji Motywacji!

Zapoznaliśmy też uczniów jednej ze szkół podstawowych z historią sukcesu Walta Disneya oraz pomogliśmy w organizacji Dnia Dziecka.

W ramach współpracy z Akademicki Inkubatorami Przedsiębiorczości przygotowaliśmy trzy spotkania dotyczące zakładania własnej firmy oraz wskazówek dotyczących jej prowadzenia.

Wspólnie z NZS Białystok zainicjowaliśmy projekt „Klucz do niezależności”, podczas którego uświadamialiśmy studentom i nie tylko, czym tak naprawdę jest niezależność.

Na spotkaniu „Inteligencji Finansowej” poruszyliśmy temat Zarządzania przez leadership.

Gościliśmy na wydarzeniach niezwykłych ludzi!

Krzysztof Dmochowski, Sylwester Pilipczuk, Kamil Cebulski, Michał Dominiak, Magdalena Gołaszewska, Daniel Kraszkiewicz, Tomasz Jakimiuk, Justyna Krawczyk.. to tylko niektórzy z nich!

W tak zwanym międzyczasie uczęszczaliśmy na liczne szkolenia, aby zdobywać nowe oraz doskonalić posiadane umiejętności i organizować coraz to lepsze wydarzenia.

Nie zabrakło nam też czasu na wyjazdy orazwyjścia integracyjne. SF BCC to jedna wielka rodzina, więc staramy się utrzymywać bliskie i przyjacielskie relacje. Możesz tu liczyć na każdego.