Centrum naukowo-dydaktyczne o nazwie Międzynarodowy Chiński i Środkowo-Wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach powstało na Wydziale Zarządzania w 2016 roku. Działalność badawcza centrum obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu zarządzania logistycznego, globalnych łańcuchów dostaw, foresightu, zarządzania i inżynierii usług, systemów informatycznych zarządzania, systemów logistycznych i prognozowania gospodarczego.

Głównym celem jednostki jest realizacja umowy zawartej pomiędzy Politechniką Białostocką oraz chińskim Zhejiang University Ningbo lnstitute ot Technology o realizacji wspólnego przedsięwzięcia o nazwie International China and Centrai-Eastern Europe lnstitute ot Logistics and Service Science z dnia 8 czerwca 2015 roku, a w szczególności:

• kształcenie studentów, w tym polskich i chińskich na podstawie umowy o podwójnym dyplomowaniu;
  • kształcenie studentów z innych krajów;
  • organizacja szkół letnich dla studentów oraz pracowników uczelni polskich i chińskich oraz innych krajów;
  • wymiana kadry naukowo-dydaktycznej (visiting professors);
  • wymiana studentów;
  • wspólne opracowywanie programów kształcenia;
  • organizowanie konferencji i seminariów naukowych;
  • wspólne aplikowanie o granty naukowe i dydaktyczne;
  • podejmowanie wspólnych tematów prac naukowych;
  • opracowywanie i publikowanie wspólnych prac naukowych oraz dydaktycznych;
  • podejmowanie wspólnych działań związanych z upowszechnianiem efektów działalności naukowej i dydaktycznej;
  • inne formy aktywności naukowej i dydaktycznej.

Międzynarodowy Chiński i Środkowo-Wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach jest jednostką wiodącą dla kształcenia na Wydziale Zarządzania na kierunkach logistyka I stopnia i logistyka II stopnia.

Obecnie w jednostce zatrudnionych jest 27 pracowników: 23 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz 4 pracowników administracyjnych i inżynieryjnych.

Dyrektorem centrum naukowo-dydaktycznego jest prof. zw. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko.

Władze Instytutu:

Dyrektor
Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach
prof. n. ekon. i n. techn. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko

Zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i kształcenia
dr inż. Katarzyna Halicka

Zastępca dyrektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej
dr Katarzyna Kuźmicz

mgr Dorota Leończuk Asystent -
dr Julia Siderska Asystent -

1. Seminarium naukowe

W dniu 02 listopada 2016 r. odbyło się seminarium naukowe nt. „Projektowanie i modelowanie procesów biznesowych”. Seminarium jest kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach współpracy z przedsiębiorstwem Adampol S.A.

Seminarium nt. „Projektowanie i modelowanie procesów biznesowych”

• dr inż. Anna Olszewska, Zastosowanie wybranych narzędzi zarządzania jakością do rozwiązywania problemów organizacji
  • dr Arkadiusz Jurczuk, Budowa modeli procesów biznesowych
  • dr Alicja Gudanowska, Analiza sieci jako narzędzie wizualizacji, oceny i doskonalenia struktury organizacji
  • dr Anna Kononiuk, Model dojrzałości foresightowej przedsiębiorstwa
  • dr Katarzyna Dębkowska, Wykorzystanie statystycznej analizy wielowymiarowej w badaniu elementów modelu biznesowego

2. Obrona rozprawy doktorskiej

17 października 2016 roku w Instytucie Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Julii Siderskiej pt. „Modelowanie i analiza kapitału społecznego firm informatycznych z zastosowaniem sztucznych sieci neuronowych”.

Promotor:
Prof. dr hab. inż. Stanisław Walukiewicz

Recenzenci:
Prof. dr hab. inż. Stanisław Skowron, Politechnika Lubelska
Dr hab. Izabela Rejer, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie